Grażyna Tetelmajer

doradca metodyczny
kształcenia specjalnego

tel. kom.:  502-424-454

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27

Dyżur konsultacyjny:
poniedziałek: 10.00  - 11.00
a także w innym umówionym terminie

TEREN DORADCZY: kluczborski, oleski, namysłowski

Witam serdecznie w nowym roku szkolnym 2021/22

26.05.2022

Zbliża się koniec roku szkolnego 2021/22. Czas na kończenie zaplanowanych działań, podsumowania i wyciąganie wniosków, Ale też, niech będzie to czas planowanie kolejnych działań na kolejny rok szkolny. Mam nadzieję, że zaplanowane dla Państwa moje czerwcowe propozycje pomogą Państwu w tych działaniach.

serdecznie zapraszam (szczegóły poniżej)

___________________________________________________________________________________________________

09.06.2022 r. godz. 16:00    seminarium on-line (MS Teams)-  aplikacja udostępniona na podstawie zapisów

temat: OWOPFU – okresowa wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania ucznia – czyli ewaluacja programu IPET krok po kroku

Zapisy do 03.06.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail 

___________________________________________________________________________________________________

ZMIANA TERMINU-przepraszam, ale musimy zmienić termin - przepraszam za zamieszanie:)

14.06.2022r.      13.06.2022  godz. 15:30   miejsce: SOSW w Kluczborku ul. Sienkiewicza 27 (wejście od strony Konopnickiej)

Zabawa czy terapia? Warsztaty z wykorzystaniem elementów arteterapii

Zapisy do 13.06.2022 r. do godz. 15:00 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Ze względów organizacyjnych (spotkanie na żywo) ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

współorganizatorem jest p. Alicja Wojtaszczyk-doradca metodyczny PODN w Kluczborku, warsztaty poprowadzi specjalista arteterapii p. Małgorzata Ryszka -  SOSW Kluczbork

_______________________________________________________________________________________

04.05.2022

Witam serdecznie

zapraszam Państwa  na kolejne seminarium nt.  

Wnioski z oceny efektywności podstawą planowania pracy z uczniem z orzeczeniem, czyli jak i do czego można (trzeba) je wykorzystać?

Cz.2: Program pracy z uczniem na zajęciach rewalidacyjnych lub innych z pomocy p-p

Seminarium odbędzie się 17.05.2022r. godz. 16:00 w formie on-line (MS Teams) - aplikacja udostępniona na podstawie zapisów,

Zapisy do 13.05.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia otrzymają Państwo link na podany adres e-mail  

______________________________________________________________________________________________ 

30.03.2022

Witam serdecznie - ZAPROSZENIE NA ZAJĘCIA OTWARTE


Dnia 16 marca 2022r. w mojej macierzystej szkole (tj. SOSW w Kluczborku)  odbyło się spotkanie w ramach działania "grupy" współpracy i wsparcia nauczycieli pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którego  tematem było: Stosowanie elementów integracji sensorycznej w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Było to seminarium + pokaz fragmentów zajęć w sali do terapii SI.

Z analizy ewaluacji i dyskusji podczas spotkania wynika, że zajęcia spełniły oczekiwania oraz, że jest potrzeba tego typu wsparcia. Będę zatem kontynuowała działania "grupy".

Tymczasem dostałam informację, że jest potrzeba powtórzenia w/w spotkania- nie wszyscy mogli uczestniczyć 16.03.2022. Dlatego też organizuję spotkanie w tym samym temacie. Odbędzie się ono 05.04.2022 o godz. 15.30 w SOSW w Kluczborku (sala 5- parter).(Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27 -wjazd na parking od strony ul. Konopnickiej 15).

Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do 04.03.2022 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   - Serdecznie zapraszam 

Państwa dyrektorów proszę o przekazanie tej informacji nauczycielom pracujących z uczniami z SPE i ewentualnie oddelegowanie ich na spotkanie.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

11.03.2022

Są jeszcze miejsca (kilka) na spotkanie "na żywo" w dniu 16.03.2022 o godz. 16.00 - ZAPRASZAMY

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27 -wjazd na parking od strony ul. Konopnickiej 15).

Tematem spotkania będzie: Stosowanie elementów integracji sensorycznej w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Forma spotkania: seminarium + pokaz fragmentów zajęć w sali do terapii SI.

W związku z ograniczoną liczbą miejsca (sala do SI) i biorąc pod uwagę względy pandemiczne musimy też ograniczyć liczebność grupy podczas jednego spotkania, dlatego też proszę o zgłaszanie się osób chętnych (ale na pewno zdecydowanych, żeby nie blokować miejsca). Zgłoszenia przyjmuję do 11.03.2022r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pełna informacja kilka postów niżej:)

______________________________________________________________

10.03.2022

Witam Państwa serdecznie, Chciałabym zaprosić Państwa na kolejne seminarium on line (MsTeams)

KSZTAŁCENIE

SPECJALNE

 
15.03.2022 r. godz. 16:00

Wnioski z oceny efektywności podstawą planowania pracy z uczniem z orzeczeniem, czyli jak i do czego można (trzeba) je wykorzystać?

Cz. 1: Wniosek do poradni P-P - jak go dobrze wypełnić?

Zapisy do 10.03.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Witam serdecznie


Dnia 1 marca 2022r. w mojej macierzystej szkole (tj. SOSW w Kluczborku)  odbyło się spotkanie dyrekcji i nauczycieli -specjalistów z pedagogami okolicznych szkół. Została przedstawiona nasza oferta zajęć wspierających rozwój naszych uczniów. Po krótkich prezentacjach zajęć specjalistycznych i przedstawieniu efektów była możliwość wymiany doświadczeń. Nasi goście wyrazili zainteresowanie kontynuowaniem tego rodzaju spotkań, by lepiej zapoznać się ze stosowanymi u nas sposobami pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Odpowiadając na te oczekiwania informuję, że w SOSW organizujemy "grupę" współpracy i wsparcia nauczycieli pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Działania grupy obejmowały będą wymianę doświadczeń podczas spotkań stacjonarnych. W ramach tych działań zaangażowani będą nauczyciele-specjaliści z określonych specjalności pracujący w naszym ośrodku. Zamierzeniem naszym jest systemowe działanie.

I tak chciałabym zaprosić Państwa nauczycieli na spotkanie w dniu 16.03.2022 o godz. 16.00 do naszego Ośrodka (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27 -wjazd na parking od strony ul. Konopnickiej 15).

Tematem spotkania będzie: Stosowanie elementów integracji sensorycznej w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Forma spotkania: seminarium + pokaz fragmentów zajęć w sali do terapii SI.

W związku z ograniczoną liczbą miejsca (sala do SI) i biorąc pod uwagę względy pandemiczne musimy też ograniczyć liczebność grupy podczas jednego spotkania, dlatego też proszę o zgłaszanie się osób chętnych (ale na pewno zdecydowanych, żeby nie blokować miejsca). Zgłoszenia przyjmuję do 11.03.2022r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Państwa dyrektorów proszę o przekazanie tej informacji nauczycielom pracujących z uczniami z SPE i ewentualnie oddelegowanie ich na spotkanie.

____________________________________________________________________________________________

Witam po feriach- mam nadzieję, że dobrze Państwo odpoczęli:)

15.02.2022

Serdecznie zapraszam Państwa na kolejne seminarium- temat niezwykle potrzebny w kontekście właściwego wsparcia uczniów w planowaniu ich ścieżki edukacyjnej, a może i zawodowej.

Seminarium odbędzie się 23.02.2022r. o godz. 16.00  on-line (MS Teams)

temat: (Nie)wykorzystywanie możliwości edukacji pełnoletniego ucznia z orzeczeniem – planowanie kariery edukacyjnej i zawodowej uczniów na każdym etapie edukacyjnym

Zapisy do 18.02.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Dzień przed rozpoczęciem szkolenia otrzymają Państwo  na podany w zgłoszeniu  adres e-mail  link na szkolenie -  wejście 15 min. przed rozpoczęciem.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

20.01.2022

Zgodnie z Państwa życzeniem wyrażonym podczas ostatniego seminarium (18.01.22) zapraszam Państwa na kolejne

seminarium on-line (MS Teams), na temat 

Ocena efektywności udzielanego wsparcia uczniom w ramach udzielanej pomocy  psychologiczno-pedagogicznej i rewalidacji

termin: 24.01.2022 godz. 17.00

Zapisy do 23.01.2022 r. do godz, 18.00 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Aplikacja udostępniana jest na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.   

25.12.2021

Zapraszam Państwa na kolejne seminarium on-line (MS Teams), temat jest kontynuacją grudniowego seminarium, ale stanowi oddzielny element pracy z uczniem z niepełnosprawnością. 

Temat seminarium:

Działania wspierające rodziców ucznia oraz zakres współpracy nauczycieli i specjalistów z rodzicami w realizacji zaplanowanych działań.

termin: 18.01.2022 godz. 16.00

Zapisy do 14.01.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Aplikacja udostępniana jest na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.   

     

22.11.2021

Kolejne spotkanie w ramach naszego cyklu seminariów jest zaplanowane na 14.12.2021 na godz. 16.00  - również w formie on-line (za pomocą MS

Teams). Temat jaki zaplanowałam bardzo ściśle wiąże się z poprzednim (listopadowym) i brzmi:

Uczeń z orzeczeniem o kształceniu specjalnym w szkole ogólnodostępnej –  współpraca z rodzicami

Wynika on również z diagnozy Państwa jaką przeprowadzałam we wrześniu tego roku.

Serdecznie zapraszam do zapisywania się do 10.12.2021, poprzez przesłanie swoich danych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (dane to: imię

i nazwisko, adres e-mail, nazwa szkoły/placówki, nauczany przedmiot).

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link do spotkania na podany adres e-mail.   

______________________________________________________________________________________________________________________________________

24.10.2021

Zgodnie z przeprowadzoną diagnozą organizuję seminarium na temat realizujący Państwa oczekiwania, Serdecznie zapraszam.

NAUCZYCIELE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO

 

16.11.2021r.      godz. 16.00

Zintegrowane działania nauczycieli i specjalistów podstawą pracy z uczniem

niepełnosprawnym

Zapisy do 10.11.2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail   

________________________________________________________________________________________________

05.10.2021

Witam serdecznie


z uwagi na pozyskane informacje o prośbie od wielu Państwa, że forma on -line byłaby lepsza informuję, że seminarium nt.

Znaczenie pozytywnego klimatu edukacyjno-wychowawczego w kontekście efektywnej realizacji procesów uczenia się uczniów

odbędzie się w formie on-line na MsTeams dnia 07.10.2021r. o godzinie 16.00


Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się poprzez podanie adresu e-mail, imienia i nazwiska oraz szkoły do dnia

06.10.2021 do godziny 19.00.

Po tej godzinie będę wysyłała zaproszenia z linkiem MsTeams na spotkanie.

__________________________________________________________________________________________________

Serdecznie zapraszam Państwa na seminarium nt:

Znaczenie pozytywnego klimatu edukacyjno-wychowawczego w kontekście efektywnej realizacji procesów uczenia się uczniów.

Zapisy do 04.10.2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Seminarium odbędzie się  stacjonarnie w PODN w Kluczborku, ul.Mickiewicza 10    dnia 06.10.2021r. godz. 15:30

 

16.09.2021

 


Szanowni Państwo,

W związku ze zgłoszoną przez liczną grupę nauczycieli pilną potrzebą szkolenia w zakresie tworzenia dokumentacji dla ucznia z orzeczeniem o

potrzebie kształcenia specjalnego, informuję, że organizuję seminarium  nt:


Dokumentacja ucznia z orzeczeniem o kształceniu specjalnym -od diagnozy do IPETu,

które odbędzie się (mam nadzieję) w formie stacjonarnej w PODN w Kluczborku ul. Mickiewicza 10 lub on-line (MS Teams)

dnia 21.09.2021r. o godz. 15:30.

Ewentualna Aplikacja będzie udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Zapisy do 19.09.2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Ostateczna informacja na temat formy seminarium tzn. czy stacjonarnie w PODN czy poprzez MsTeams będzie zgodna z obowiązującą
sytuacją epidemiologiczną i podana drogą mailową na wskazane adresy.
Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail

serdecznie zapraszam

 

________________________________________________________________________________________________

Rozpoczął się nowy rok szkolny, czas zaplanować działania w nowym roku.

Zapraszam na seminarium nt.

Planowanie pracy z uczniem z orzeczeniem o kształceniu specjalnym z uwzględnieniem realizacji kierunków polityki oświatowej państwa na rok  2021/2022,

które odbędzie się 8.09.2021 o godz.16.00 w PODN w Kluczborku, ul. Mickiewicza 10.


Wszystko wskazuje na to, że możemy się spotkać na żywo. Zatem zapraszam do PODN do Kluczborka. Proszę o zgłoszenie swojego uczestnictwa na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.