www.pedagogiczna.pl - Nowości, Zestawienia bibliograficzne, Materiały reprodukcyjne, Motywy literackie, Bookcrossing, Wydarzenia, Baza danych - katalog on-line, Opolskie pismo społeczno – kulturalne „STRONY”.


www.filmotekaszkolna.pl - Filmoteka Szkolna jest przedsięwzięciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Naszym celem jest włączenie wiedzy o filmie do procesu edukacji szkolnej.


epuap.gov.pl - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to system informatyczny, dzięki któremu obywatele mogą załatwiać sprawy urzędowe za pośrednictwem internetu, natomiast przedstawiciele podmiotów publicznych – bezpłatnie udostępniać swoje usług w postaci elektronicznej.


www.kalkulatory.pl - Sponsor i organizator konkursów matematycznych.


www.ojczyznapolszczyzna.pl - Ogólnopolski konkurs -  "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Konkursie Ojczyzny Polszczyzny, ale boicie się zapytać…"
 Profesor Jan Miodek


 

www.sgtprzygoda.pl - Szkolna Giełda Turystyczna „Przygoda” to swoiste prezentacje turystyczne i festiwal kultur w wykonaniu dzieci i młodzieży.


www.junior.org.pl - Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.
Aktualnie realizujemy 13 programów i projektów dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w ramach których organizowane są ogólnopolskie konkursy.


www.optima.opole.pl - Szkoła języków obcych, Biuro tłumaczeń, Szkolenia Europejskie.